Patarimai priežiūrai – Savo viniline grindų danga mėgaukitės ilgiau

Bendros nuorodos

„Vivafloors“ vinilinės grindų dangos gaminamos naudojant pažangiausias gamybos technologijas, todėl tokia danga naudojama labai ilgai. Dėl to kad gaminant dangą naudojamos pačios geriausios kokybės žaliavos, ją lengva valyti. Vis dėlto bet kokią dangą reikia prižiūrėti, ne išimtis ir „Vivafloors“ vinilinė danga. Jei norite optimaliai ir ilgai mėgautis „Vivafloors“ viniline danga, siūlome atsižvelgti į toliau pateikiamus dangos priežiūros nurodymus. Vinilinę dangą siūlome valyti valikliu, kurio pH rodiklis yra neutralus.

Kasdieninė priežiūra

Įprastai pakanka dangą tik nusiurbti dulkių siurbliu (naudokite minkštą antgalį). Kartą per savaitę grindis galite šluostyti šluoste. Šluostę sudrėkinkite vinilo dangų valikliu, praskiestu drungname vandenyje.

Reguliari priežiūra

Priklausomai nuo dangos apkrovos intensyvumo, gali tekti padengti paviršių apsauginiu sluoksniu arba po tam tikro laiko jau esamą apsauginį sluoksnį pakeisti nauju. Tokiu atveju, norint pašalinti nešvarumus ir senus apsauginius sluoksnius, visada būtina naudoti labai stipriai veikiantį valiklį.

Patarimai dėl profilaktinės priežiūros ir patarimai, leisiantys išvengti pažeidimų

Išvengti žalos yra geriau, negu ją taisyti. Kiekvienas, užeinantis į Jūsų namus, ant batų padų atsineša šiek tiek purvo. Patiesę prie įėjimo durų kokybišką kilimėlį, sumažinsite ant grindų dangos patenkantį drėgmės ir purvo kiekį, dėl to grindis galėsite plauti rečiau, jos bus naudojamos ilgiau.

Venkite ilgo vinilinės dangos kontakto su guma. Guma ant dangos paviršiaus gali palikti tamsiai rudas dėmes, kurias bus sunku nuvalyti.

Viniline danga nestumdykite sunkių daiktų, o kėdžių ir kitokių baldų kojeles apsaugokite atitinkamomis priemonėmis.

Jei reikia, pakeiskite biuro kėdžių ratukus minkštais ratukais, tinkamais naudoti tik ant vinilinių dangų.

Papildomo poliuretaninio apsauginio sluoksnio formavimas

Nors visos „Vivafloors“ dar gamykloje padengiamos poliuretanine apsaugine danga, jas galima padengti dar vienu papildomu šios medžiagos sluoksniu. Privalumai yra šie:

  • Lengviau pašalinsite prie dangos prilipančius nešvarumus
  • Uždengiami lengvi įbrėžimai, kurie atsiranda dangai dėvintis
  • Lengva pašalinti kėdžių kojų paliktas žymes
  • Gerai uždengiami tarpai tarp dangos lentelių ar plytelių ir dėl to danga tampa dar atsparesnė drėgmei
  • Papildomu apsauginiu sluoksniu padengtos grindys naudojamos ilgiau

Papildomą informaciją apie pusiau blizgius ir papildomus sluoksnius rasite „Dr. Schutz“ tinklapyje.

Kaip išvengti spalvų pokyčių

Veikiant saulės spinduliams spalvą keičia bet kuri danga – medis, vinilinės grindys ar kilimas. Spalva kinta dėl ultravioletinių saulės spindulių. Norint, kad grindų dangos spalva nepakistų, būtina naudoti geras apsaugos nuo saulės spindulių priemones.

Reikia vengti kontakto su guma

Kaip įmanoma būtina vengti vinilinės grindų dangos ir gumos kontakto. Dėl to, kad guma pernešama ant vinilinės dangos paviršiaus – ilgo gumos ir dangos kontakto metu susidaro ilgai išliekančios tamsiai rudos dėmės (prisiminkite gumos „žiedus“ po šiukšlių kibirų briaunomis, guminiais kilimėliais, guminiais padėkliukais ir pan.). Jei kėdžių kojos yra su guminiais antgaliais, nuo trinties jie ant vinilinės dangos gali palikti tamsias juostas. Dėl to mes siūlome patikrinti visus baldus ir kitus reikmenis ir, radus guminius padukus, juos uždengti.